25-11-2021
Шараға француз тілі оқытылатын Орталық Азия елдерінің оқу орындарының мұғалімдері мен директорлары қатысты. Орталық Азиядағы француз тілін оқытудың өзекті мәселелері талқыланды. Іс-шара бірнеше кезеңге бөлінді, бірінші кезеңде – қазақстандық іс-шараның ашылуына арналған бейнедайджестпен танысуды ұсынамыз. Модератор Алматы Француз Альянсының директоры, Орталық Азиядағы Француз Альянсының желісін үйлестірушісі Вивьен Фуке мырза болды. Бейнеқұттықтауды Абай атындағы ҚазҰПУ ректоры Дархан Билялов мырза жасады. Шараны (офлайн) Францияның Қазақстандағы Бас консулы Алекс Шахтахтинский мырза, Сорбонна-Қазақстан Институтының директоры (Қазақстан), Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның мүшесі, заң ғылымдарының докторы, профессор Айнұр Сабитова мырза, Сорбонна-Қазақстан Институтының директоры (Франция), Кристин Бутейе ханым (онлайн), білім саласындағы ынтымақтастық атташесі Ксавье Ле Торривеллек мырза ашты. Ашылу сөзімен Қазақстандағы француз тілі мұғалімдері қауымдастығының (AKEF) президенті Айгүл Дощанова, сондай-ақ Францияның Қазақстандағы Елшілігінің мәдениет және ынтымақтастық жөніндегі кеңесшісі Алекс Бортолан мырза және Қазақстандағы француз тілі мұғалімдері қауымдастығының өкілдері. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі сөз сөйледі.
23-11-2021
23 қарашада Абай атындағы ҚазҰПУ-дың Сорбонна-Қазақстан Институтының алаңында «Заң кадрларын даярлау» тақырыбында кезекті құқықтық диалогтар өтті.
23-11-2021
“Француз және Еуропалық құқықтық және экономикалық жүйе” (Université de Lorraine), (IFELES: «Introduction to French and European legal and economic system») бағдарламасы бойынша Абай атындағы ҚазҰПУ, Сорбонна-Қазақстан институтының түлектерін қосдиплодмдық дәрежелі магистратураны сәтті аяқтауларымен және Лотарингия университетінің диплом табыстауымен құттықтаймыз!
18-11-2021
2021 жылғы 18 қарашада студенттер мен магистранттардың 76-шы ғылыми конференциясы шеңберінде Абай атындағы ҚазҰПУ Сорбонна-Қазақстан институтының пленарлық сессиясы өтті. Ұйымдастырушылар: "Халықаралық құқық" кафедрасы, "Халықаралық қатынастар" кафедрасы және "Экономикалық мамандықтар"кафедрасы. Пленарлық сессияны Абай атындағы ҚазҰПУ Сорбонна-Қазақстан Институтының директоры Айнұр Сәбитова ашты. Өз кезегінде құттықтаумен ҚазҰПУ-дың зерттеу қызметі жөніндегі проректоры, з.ғ.д. Ермек Бөрібаев және "Халықаралық құқық" кафедрасының меңгерушісі, ҚР ҰҒА академигі, з.ғ.д. профессор Салахиден Сәбикенов сөз сөйледі. Конференцияның модераторлары: әлеуметтік ғылымдар магистрі, Сорбонна-Қазақстан Институтының түлегі Әсел Ибрагимова және "Халықаралық құқық" мамандығының 1 курс магистранты Арайлым Ерхан. Іс-шара үйлестірушілері: директордың ғылым және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі орынбасары, PhD Қуаныш Алпысбаев; ф.ғ. д., қауымд. профессор Шынар Сәбитова, э.ғ.к. Айнұр Исаева және әлеуметтік ғылымдар магистрі Арзыгуль Исламова. Спикер ретінде Сорбонна-Қазақстан институтының студенттері мен магистранттары халықаралық құқықтың, халықаралық қатынастардың және экономикалық бағыттағы өзекті тақырыптар бойынша баяндама жасады.

< пред. ...  1  2 3  4  5  6  ... след. >