12-11-2021

Айнұр Сәбитова, Абай атындағы ҚазҰПУ Сорбонна-Қазақстан институтының директоры, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің мүшесі, 3 қараша күні Алматы қаласында өткен ЖОЖ мүшелерінің жұмыс кездесуіне қатысты.
Іс-шараға НСОД мүшелері, белгілі қазақстандық саясаттанушылар мен әлеуметтанушылар қатысты. Іс-шараны ҚР Президентінің көмекшісі, Ұлттық кеңестің хатшысы Ерлан Карин ашты.
"Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің (бұдан әрі – НСОД, Ұлттық кеңес) қолдауымен сарапшылар Қазақстан өңірлерінде ауыл әкімдерінің тікелей сайлауын өткізу барысын талқылады", - деп хабарлайды"ҚазАқпарат" ХАА. Талқылауға кездесудің барлық қатысушылары қатысты.
Баяндамашы социолог, "Стратегия "Әлеуметтік және саяси зерттеулер орталығы" қоғамдық қорының жетекшісі Гүлмира Ілеуова сөз сөйледі, ол өз баяндамасында Роза Люксембург Қоры үшін дайындалған "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына сайлау барысында тікелей дауыс беруді өткізудің тәуекелдері мен мүмкіндіктері" зерттеуінің нәтижелерін ұсынды. Зерттеу ауылдағы ағымдағы экономикалық жағдайды, жергілікті қоғамдастықтың ерекшеліктерін, саяси реформаларға қызығушылықты және ауыл тұрғындарының электоралдық мінез-құлқын көрсетеді.

БАРЛЫҚ ЖАҢАЛЫҚТАР